Przychodnia realizuje następujące programy profilaktyczne i dobrowolne szczepienia:

Profilaktyka 40 PLUS. Bezpłatne badania profilaktyczne dla wszystkich Polek i Polaków powyżej 40 roku życia.

Szczepienia przeciw HPV. Wirus HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe. Jest to uzupełnienie bezpłatnego programu szczepień ochronnych. Jest skierowany do dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. W roku 2023 ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w 2010 i 2011 roku.

Szczepienia od grypy 2023/2024. Bezpłatne dla osób w wieku 65+, dzieci powyżej 6miesiąca życia do ukończenia 18 lat, kobiet w ciąży. Szczepionka na podstawie recepty.

Program profilaktyki raka szyjki macicy. Skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanego badania cytologicznego w ramach ubezpieczenia NFZ.

Profilaktyka chorób układu krążenia (ChUK). Program skierowany do osób w wieku od 35 do 65 lat, które nie korzystały z programu w przeciągu ostatnich 5 lat.

Program profilaktyki gruźlicy. Skierowany do osób, które w są lub były w ostatnim czasie narażone na ryzyko zachorowania na gruźlicę (bezrobocie, bezdomność, niepełnosprawność, obciążenie długotrwałą chorobą, uzależnienie od alkoholu lub narkotyków).